Podręcznik biologii Hitachi 55hk6200u

Podręcznik biologii Hitachi 55hk6200u to wysoce wydajny podręcznik biologii dla studentów wyższych uczelni. Książka zawiera bogaty zasób informacji na temat biologii, w tym zagadnień z zakresu biologii molekularnej, fizjologii, genetyki, ewolucji, ekologii i wielu innych. Podręcznik zawiera szczegółowe opisy i ilustracje, które pomagają czytelnikom zrozumieć złożone zagadnienia. Dodatkowe materiały interaktywne i multimedialne pomagają użytkownikom w głębszym zrozumieniu i wyciąganiu wniosków na podstawie wiedzy zawartej w podręczniku. Podręcznik biologii Hitachi 55hk6200u to doskonałe narzędzie do zdobywania wiedzy z zakresu biologii.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik biologii Hitachi 55hk6200u

Podręcznik do biologii dla klasy ósmej szkoły podstawowej. Nowa edycja 2021–2023

Nr dopuszczenia:844/4/2021/z1
Autorzy:Beata Sągin, Andrzej Boczarowski, Marian Sęktas

Nowa edycja 2021–2023

Nowy podręcznik „Puls życia” do biologii dla klasy 8 jest dostosowany do obecnej sytuacji szkolnej. Pozwala na bezpieczną realizację treści oraz umożliwia skuteczne przygotowania do egzaminu ósmoklasisty z biologii.

 • Pomaga w przygotowaniach do egzaminu ósmoklasisty z biologii za pomocą bloku Wiesz, umiesz, zdasz.
 • Ułatwia naukę współczesnemu uczniowi poprzez atrakcyjne i czytelne infografiki, treści podzielone na małe, zwięzłe porcje oraz prosty i przyjazny język wykładu.
 • W czytelny sposób obrazuje trudneabstrakcyjne zagadnienia dzięki przejrzystym, atrakcyjnym infografikom.
 • Wspomaga naukę genetyki poprzez stopniowe wprowadzanie ucznia w kolejne etapy rozwiązywania krzyżówek genetycznych.
 • Nakierowuje ucznia na najważniejsze zagadnienia z danego tematu dzięki elementom Zwróć uwagę na oraz To najważniejsze.
 • Skłania do refleksji i dyskusji dzięki elementom Co o tym sądzisz?
 • Ułatwia poszerzanie wiedzy i przygotowania do konkursów poprzez wyraźne oznaczenie treści dodatkowych.

Numer dopuszczenia MEN: 1006/1/2019

Podręcznik Biologia na czasie 1:

• przyspiesza naukę dzięki wyraźnemu wyróżnieniu treści niezbędnych do dalszego kształcenia, celom lekcji podanym w „Zwróć uwagę na…”, podsumowaniom zamieszczonym po każdej lekcji w elemencie „W skrócie” oraz „Podsumowaniom” zamieszczonym na końcu każdego działu,

• ułatwia przyswajanie wiedzy dzięki przypomnieniu podstaw biologii na początku działu w elemencie „To było w szkole podstawowej” oraz praktycznym wskazówkom „Jest na to sposób”,

• pomaga w zrozumieniu procesów biologicznych dzięki czytelnym i atrakcyjnym infografikom,

• umożliwia szybkie utrwalanie wiadomości i umiejętności dzięki zadaniom powtórzeniowym.

Dostępna liczba sztuk
Dostępność całkowita1085 szt.
Dostępność w naszym magazynie5 szt. (realizacja jeszcze dzisiaj)
Dostępność w punktach Bonito

Darmowa dostawa już od 299, 00 

 • Składasz zamówienie wybierając wcześniej punkt odbioru, w którym chciałbyś je odebrać.
 • Otrzymujesz od nas wiadomość e-mail oraz SMS nadaniu przesyłki.
 • Otrzymujesz od nas wiadomość e-mail oraz SMS z informacją o dotarciu przesyłki do wybranego punktu oraz kodem PIN.
 • Wydanie przesyłki następuje po podaniu numeru zamówienia oraz kodu, który jest w wiadomości SMS.
 • Pamiętaj, że na odbiór przesyłki w punkcie masz 7 dni.
 • Składasz zamówienie wybierając wcześniej Paczkomat, w którym chciałbyś je odebrać.
 • Otrzymujesz od nas wiadomość o nadaniu przesyłki.
 • Otrzymujesz wiadomość e-mail oraz SMS od Paczkomatów InPost z informacją o dotarciu przesyłki do wybranego Paczkomatu.
 • Wydanie przesyłki następuje po wpisaniu numeru telefonu i podaniu kodu, który jest w wiadomości SMS.
 • Pamiętaj, że na odbiór przesyłki z Paczkomatu masz 48 godzin.
 • Składasz zamówienie wybierając wcześniej miejsce, w którym chciałbyś je odebrać. Może to być placówka pocztowa, sklep Żabka, Freshmarket lub stacja Orlen.
 • Otrzymujesz wiadomość e-mail oraz SMS od Poczty Polskiej z informacją o dotarciu przesyłki do wybranej placówki.
 • Pracownik w placówce wyda przesyłkę po podaniu danych odbiorcy zgodnych z danymi na przesyłce oraz po okazaniu dowodu osobistego.
 • Pamiętaj, że na odbiór przesyłki z placówki pocztowej masz 7 dni.
 • Składasz zamówienie podając swój adres doręczenia.
 • Otrzymujesz od nas wiadomość o nadaniu przesyłki
 • Listonosz doręcza przesyłkę.
 • Składasz zamówienie wybierając wcześniej punkt, w którym chciałbyś je odebrać.
 • Otrzymujesz SMS-a oraz e-mail od firmy Orlen z informacją o dotarciu przesyłki do wybranego punktu oraz kodem.
 • Pracownik punktu wydaje przesyłkę po podaniu otrzymanego specjalnego kodu.
 • Pamiętaj, że na odbiór przesyłki z punktu masz 3 dni.
 • Składasz zamówienie podając swój adres doręczenia.
 • Kurier doręcza przesyłkę.
 • Składasz zamówienie podając swój adres doręczenia.

  * opcja płatności przy odbiorze kosztuje dodatkowo 3, 00 zł

  Nauka przedmiotu takiego jak biologia może otworzyć przed studentem cały szereg nowych możliwości; możecie zostać w przyszłości naukowcami, albo zrobić karierę w medycynie, psychologii lub sporcie. Jest to niezwykle zróżnicowana i satysfakcjonująca dyscyplina, aczkolwiek nie jest ona najłatwiejszym przedmiotem na zajęciach w szkole jak i na studiach. Najważniejszą rzeczą, o której warto pamiętać jest powtórzenie.

  Chociaż biologia może oferować ogromne możliwości, większość z nich wymaga posiadania równie ogromnej wiedzy (korepetycje biologia), precyzji i dokładności (medycyna jest kierunkiem niezwykle trudnym na uniwersytecie). Więc jeśli to jest coś, co chcecie robić w przyszłości, będziecie musieli wyciągnąć wszystkie potrzebne materiały do biologii i zacząć się uczyć na poważnie.

  Częścią powtórki powinna być także satysfakcja, jaką daje nam dany przedmiot. Ciężko jest przejść przez kurs lub egzamin z biologii bez posiadania z tego choćby odrobiny przyjemności. Biologia znajduje się wszędzie - w genach i DNA, ale także we wzroście drzew, roślin i życiu zwierząt. Prawie wszystko ma podłoże biologiczne.

  W tym poradniku przeczytacie o najlepszych książkach, które możecie przecyztać, aby dowiedzieć się więcej na temat fascynującego świata nauk biologicznych i jednocześnie zdać egzaminy z wysokim wynikiem.

  W dalszej części poradnika powiemy o podręcznikach, czasopismach i niektórych klasykach literatury naukowej, które powinny dać Wam inspirację niezbędną do odniesienia przyszłego sukcesu w tej dziedzinie.

  Jeśli czytanie książek nie jest Waszym konikiem (chociaż szczerze mówiąc, powinno być) lub szukacie różnorodnych zasobów do przeglądu tematów biologicznych, podzielimy się w Wami artykułami na najlepszych stronach internetowych poświęconych biologii, najlepszymi aplikacjami biologicznymi, podcastami oraz ogólnymi materiałami powtórkowymi z biologii.

  Czy człowiek naprawdę pochodzi od małpy? (Źródło: Unsplash)

  Dostępni najlepsi nauczyciele z: Biologia

  5 (21 oceny)

  1-sza lekcja za darmo!

  5 (22 oceny)

  5 (20 oceny)

  5 (4 oceny)

  5 (10 oceny)

  5 (8 oceny)

  1-sza lekcja za darmo!

  5 (5 oceny)

  5 (1 oceny)

  1-sza lekcja za darmo!

  Zaczynajmy

  Znane książki, które pomogą w poszerzeniu wiedzy biologicznej

  Zacznijmy od interesujących książek (ponieważ prawdopodobnie wszyscy zgadzamy się, że podręcznik do biologii nie jest najciekawszą z nich). Tutaj zebraliśmy jedne z najbardziej przekonujących, czytelnych i interesujących książek biologicznych, nie wspominając o najbardziej przełomowych i wpływowych. Możesz je omówić z nauczycielem Superprof - wyszukaj "korepetycje biologia Warszawa".

  Wielu studentów czytając prace naukowców mogą być onieśmieleni ich wiedzą, aczkolwiek zachęcamy Was do ich przeczytania.

  Biologia nie jest jedynie przedmiotem w szkole: jest to także coś co dzieje się wokół nas i może być zainteresowaniem wielu ludzi. Co więcej, książki naukowców są naprawdę zabawne i mają coś, czego podręczniki biologiczne nie są w stanie oddać.

  O pochodzeniu gatunków - Charles Darwin

  Weźcie głęboki oddech i przeczytajcie w całości absurdalnie długi tytuł książki prawdopodobnie najsłynniejszego biologa w historii (ang. On the Origin of Species by Means of Natural Selection, or the Preservation of Favoured Races in the Struggle for Life). Ta książka Darwina sprawiła, że powstał dział biologii nazwany biologią ewolucyjną.

  Mimo to, że tytuł może być trochę odstręczający, tekst ten został napisany dla ogółu społeczeństwa, dzięki czemu jest bardzo czytelny, przejrzysty i pełen fascynujących przykładów. Odkrycia Darwina zmieniły sposób, w jaki wszyscy myśleli o historii ewolucji i dały podstawę pod to, czego uczniowie uczą się teraz na zajęciach z biologii.

  Warto również wspomnieć, że bez tej książki współczesna biologia nie byłaby taka sama.

  Samolubny gen - Richard Dawkins

  Jeśli nie interesuje Was rozpoczynanie nauki od początku historii ewolucji, spróbujcie popularnonaukowej pracy kontrowersyjnego naukowca Richarda Dawkinsa, który jest również jednym z największych fanów Darwina.

  Jego prace dotyczą w dużej mierze zagadnień moralnych z perspektywy biologii ewolucyjnej. Jeśli więc interesują Was sposoby, w jakie genetyka wpływa na codzienne życie ludzi, przeczytajcie tę książkę. Jest naprawdę zabawna, a jej tematyka wciąż jest tematem rozważań.

  Poszukajcie nauczycieli biologii w pobliżu Waszego miejsca zamieszkania na Superprof.

  Cicha wiosna - Rachel Carson

  Rachel Carson była ekologiem, biologiem morskim, a także autorką bestsellerów. Jej praca i aktywizm wprowadziły ekologię do świadomości publicznej. Dzięki tej książce, ludzie coraz większą wagę zaczęli przywiązywać do ekologii, bioróżnorodności i ochrony Ziemi.

  Publikacja w 1962 roku Cichej wiosny miała na celu zajęcie się przemysłem chemicznym, który jak argumentowała Carson, powodował rozległe szkody w środowisku poprzez opracowywanie i stosowanie pestycydów. Głównym przesłaniem tej książki było to, że ludzie mają bardzo szkodliwy wpływ na planetę.

  Sprawdźcie swoją wiedzę na temat mikroorganizmów dzięki książkom biologicznym. (Źródło: Unsplash)

  Więcej zasobów biologicznych: czasopisma i portale naukowe

  Jeśli nie interesujecie się biologią, ale chcecie zagłębić się w szeroki zakres tematów biologicznych w ramach przygotowań do egzaminów, skorzystajcie z czasopism naukowych oraz stron internetowych, których publikacje obejmują wszystkie aspekty życia na Ziemi, od artykułów wprowadzających do biologii roślin do bardziej szczegółowych artykułów na temat pochodzenia życia. Obejmują one również najnowsze osiągnięcia biologii i są napisane dla czytelnika, który posiada podstawową wiedzę, więc nie będziecie mieli problemów z ich przeczytaniem.

  Świat Nauki

  Jest to polska edycja Scientific American, która powstała w 1991. Jeśli lubicie naukę z wieloma pomocnymi i ciekawymi ilustracjami, polecamy Wam to czasopismo. Ten miesięcznik popularnonaukowy ukazuje wiele aspektów naukowych: ewolucję, życie pozaziemskie, strukturę komórki i wiele wiele więcej. Dodatkowo, za pomocą czytelnie zaprojektowanej strony internetowej zapewnia omówienie wszystkich głównych badań i pomysłów w nauce.

  Chrońmy Przyrodę Ojczystą

  To czasopismo ma na celu spopularyzowanie idei ochrony przyrody poprzez publikowanie oryginalnych prac dotyczących aktualnej problematyki z tej dziedziny. Publikowane są w nim artykuły naukowe i popularnonaukowe w języku polskim z zakresu ochrony przyrody, wiadomości z kraju i świata, a także recenzje. Dodatkowo, jest adresowany do przyrodników, zarówno profesjonalnie zajmujących się ochroną przyrody, jak i amatorsko. Na początku pismo to wydawane było jako miesięcznik, jednak później wiele wydań było ukazywanych już co dwa miesiące.

  Ekologia. pl

  Ten nowoczesny portal ekologiczny jest dla każdego, kto w świadomy sposób interesuje się zdrowym stylem życia, ekologią i ochroną środowiska. Strona informuje o najbardziej aktualnych trendach w nurcie eko, obejmujących zdrowy styl życia, zjawiska polityczne i społeczne, aspekty biznesowe rynku ekologii w Polsce, zagadnienia związane z energią odnawialną. Co więcej, strona udziela fachowych konsultacji z różnych dziedzin, a także promują praktyczne podejście do ochrony środowiska. Strona istnieje od 2007 roku i jest zarejestrowanym tytułem prasowym, a ich redaktorami są specjaliści nauk przyrodniczych, ochrony środowiska oraz zdrowej żywności.

  MediaNauka. pl

  Materiały na tej stronie są niezwykle przejrzyste oraz napisane prostym językiem. Przykłady są wzbogacone treściami multimedialnymi. Nauka online w takiej formie to dobry sposób, aby lepiej przygotować się do matury, czy sesji egzaminacyjnej. Strona posiada materiały nie tylko z biologii, ale także z fizyki, matematyki oraz innych dziedzin nauki. Część portalu poświęcona biologii jest podzielona na Świat organizmów żywych i nie tylko, gdzie czytelnicy mogą zobaczyć atlasy zwierząt i roślin, które są jednymi z najbogatszych w polskim Internecie. Zgromadzono tam ponad 12 850 gatunków zwierząt i 2880 gatunków roślin, z czego blisko 2000 gatunków zostało dokładnie opisanych i zilustrowanych zdjęciami. Strona posada również tablice interaktywne oraz quizy, dzięki którym w atrakcyjny sposób można uczyć się anatomii człowieka i zwierząt.

  W bibliotekach oraz w księgarniach znajdziecie potrzebne materiały biologiczne. (Źródło: Unsplash)

  Najbardziej zaufane podręczniki do biologii

  Teraz przejdźmy do omówienia podręczników, które są uważane jako zmora życia studenta.

  Podręczniki są jednak bardzo przydatne w przygotowaniu się do egzaminów, ponieważ są one zatwierdzane przez komisję egzaminacyjną, pisane dla studentów i zwykle projektowane z myślą o egzaminie.

  Oto najbardziej przydatne podręczniki do biologii dla studentów.

  Biologia Neila A. Campbella i Jane B. Reece

  Jest to jeden z najlepszych podręczników w dziedzinie wprowadzających podręczników dla studentów biologii, medycyny, nauk przyrodniczych i nauk pokrewnych. Sprzedano go w ponad 7 milionów egzemplarzy oraz przetłumaczono na 17 języków. Według prof. dr hab. Jan Strzałko z Wydziału Biologii Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu „Książka jest perfekcyjna pod względem dydaktycznym. Proporcje między tekstem zasadniczym, repetycjami, sprawdzianami i podsumowaniami, a przede wszystkim znakomitymi ilustracjami, są tak dobrane, by zawartość podręcznika można było nie tylko zapamiętać ale także zrozumieć. Wiedza w niej zawarta jest aktualna, a jej opis tak zbudowany, by pokazać czytelnikowi, że nauka jest procesem i polega nie tylko na gromadzenia faktów, ale przede wszystkim, na stawianiu i weryfikacji hipotez, które nie są niezmienne”.

  Biologia. Podręcznik dla studentów kierunków medycznych
  - Włodzimierz N. Jarygin

  Jest to podręcznik z biologii, w którym autorzy starają się pokazać złożoność życia poprzez różnorodne zależności przyczynowo skutkowe. Podręcznik charakteryzuje się ogromnym bogactwem i przemyślanym doborem zagadnień. Co więcej, książka ma stosunkowo niewielką objętość wobec znacznej różnorodności poruszanych w niej zagadnień. Podręcznik przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów kierunków medycznych i biologicznych.

  Biologia - Solomon Eldra Pearl, Berg Linda R., Martin Diana

  Jest to najnowsze polskie wydanie (2013), w którym autorki kontynuują i twórczo rozwijają koncepcję autora tego podręcznika, nieżyjącego już prof. Claude'a A. Villego, który był doświadczony po wieloletniej pracy pedagogicznej na światowej sławy uniwersytetach USA. Podręcznik ten zawiera udoskonalony i uaktualniony tekst, odrębne rozdziały poświęcone sygnalizacji komórkowej oraz wirusom. Dodatkowo, umieszczone na końcu książki objaśnienia konstrukcji terminów naukowych, słownik wyjaśniający i systematyzujący nazewnictwo biologiczne i wiele innych dodatków sprawiają, że podręcznik jest niezwykle cenny i przydatny.

  Podstawy biologii molekularnej - Allison Lizabeth A.

  Ten obszerny i lapidarnie opisany podręcznik genetyki molekularnej jest wyjątkowo popularny wśród innych podręczników. Jego kolorowe ilustracje oraz dokładne ryciny sprawiają, że przebieg poszczególnych procesów staje się bardzo jasny i zrozumiały dla czytelnika.
  Autorką książki jest Lizabeth A. Allison, która jest profesorem biologii w College of William and Mary w Stanach Zjednoczonych, a jej talent dydaktyczny uwidacznia się w tym podręczniku.

Podręcznik biologii Hitachi 55hk6200u

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik biologii Hitachi 55hk6200u

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik biologii Hitachi 55hk6200u